soukromé mateřské školy Praha 9Rodinný klub Mašinka
RK Mašinka je rodinný klub, který nabízí celodenní program pro vaše děti od cca 15-ti měsíců. Je umístěn v areálu kostela v Praze - Kbelích a byl nově otevřen v únoru 2015 po bývalém klubu Sluníčko. Velkou předností klubu je prostorná herna a vlastní zahrada, ale samozřejmostí jsou i vycházky po okolí, např. do blízkého parku. Rády bychom ještě obohatily program o divadélko či výlet, záleží na věku a zájmu dětí. Těšíme se na nové kamarády, které přivítáme kdykoliv během roku až do navýšení kapacity. Provoz je u nás zajištěn i během prázdnin, kdy můžete přivést i starší sourozence školáky :-)
Rodinný klub MašinkaKontakt
Vrchlabská 42/41
Praha 9 - Kbely

Rodinný klub Mašinka soukromých mateřských školáchDenní program
6.30 - 8.30 : příchod do klubu, volná herna
8.30 - 9.15 : společný program - pohybové hry (přivítání, rozcvička,hry s písničkami)
9.15 - 9.30 : svačina
9.30 - 10.15 : společný program - kreslení, modelování, vzdělávání dle tématu měsíce (roční období, barvy, zvířátka... apod.)
ve středu a ve čtvrtek kroužky výtvarka a pohybovky
10.15 - 11.30 : pobyt venku - zahrada, procházka
11.30 - 12.00 : oběd
12.00 - 14.15 : pohádka před spaním, odpočinek
14.15 - 14.45 : pozvolné probouzení a protahování
14.45 - 15.00 : svačina
15.00 - 17.00 : volná herna, odchod domů

Časy našeho denního režimu jsou přibližné a jsou přizpůsobovány dětem - jejich věku i potřebám, stejně tak se program upravuje podle počasí.
soukromá mateřská škola KbelyPřístup a aktivity
Při práci s dětmi klademe důraz na individuální přístup a aktivity plánujeme především dle věku dětí. Od dubna chystáme v rámci programu výtvarné a pohybové kroužky, které budou vedeny zkušenými a školenými lektorkami. Zatím jedenkrát měsíčně pořádáme pro děti Noční jízdu s Mašinkou, kdy je od pátku 18ti hod. do soboty 10ti hod připraven zábavný program s přespáním v klubu.
mateřské soukromé škole Praha 9Kroužky
Výtvarka se Zuzkou - středa 9.30 - 10.30
lektorka Zuzana Mullerová
pro děti 2-5let (bez rodičů)
Mašinkové děti mají hodinu zdarma v rámci celodenního programu
za 50,-Kč rádi přivítáme i nové kamarády (prosíme o příchod v 9.15)

Pohybovky s Kačkou - čtvrtek 9.30 - 10.30
lektorka Kateřina Jourová
pro děti 2-4let (bez rodičů)
Mašinkové děti mají hodinu zdarma v rámci celodenního programu
za 50,-Kč rádi přivítáme i nové kamarády (prosíme o příchod v 9.15)

Dramaťák s Alicí - pondělí, úterý a čtvrtek 17.15 - 18.15
lektorka Mgr. Alice Karbulková
v případě zájmu o kurz kontaktujte lektorku : +420 605 507 024 , alice.karbulka@seznam.cz
Dramarická výchova vychází z hry a prožitku. Umožňuje získávat vlastní zkušenost s daným problémem, nutí hrajícího tento problém řešit v modelové situaci. Je tedy zaměřena na osobnostní a sociální rozvoj jednotlivce. Je založena především na dramatické improvizaci / "jako" /. Rozvíjí aktivitu, sociabilitu a vnímavost, imaginaci a tvořivost, učí komunikaci.
Po - 17.05-18.05 pro děti 5-6let
Út - 17.15-18.15 pro děti 7-8let
St - 17.15-18.15 pro děti 9-13let
výuka je bez přítomnosti rodičů, s sebou pohodlné oblečení, pití
soukromé mateřské školyStrava a pitný režim
Obědy pro RK Mašinka zajišťuje GASTRO Vondráček - vybraná jídla jsou přepravována ve speciálních termoboxech, které splňují veškeré hygienické normy, což nám umožní udržet teplou stravu. Samozřejmostí je hygienické povolení pro rozvoz obědů určených pro děti, spolupráce s dietoložkou či nepoužívání umělých dochucovadel. Při dietním omezení Vašeho dítěte je možné přinést si vlastní oběd.