soukromé mateřské školy Praha 8Baby Nest
Baby Nest je soukromé zařízení pro děti od 12 měsíců do 3 let věku.

Zařízení vedeme s důrazem na individuální přístup ke každému dítěti, s maximální snahou o využití lokálních potravin a služeb, silným akcentem na udržitelnost našich poboček (směřování k zero waste provozu atd.) a ruku v ruce s filozofií Hate Free.

Všichni naši učitelé mají praxi s prací s dětmi, pedagogické vzdělání, speciální certifikát pro práci s dětmi od 0-7 let či zdravotnický kurz.

Smějeme se, žijeme a milujeme co nejvíc to jde, a stejně tomu učíme i děti.
Baby NestKontakt
Petra Bezruče 887/41
Praha 8 - Kobylisy

Po - Pá 8:30 až 17:30 hod.

Baby Nest mateřskou školouCo přes den děláme?
ROZVÍJÍME HRUBOU MOTORIKU
Pomocí skupinových her s kamarády rozvíjíme hrubou motoriku dítěte - společně tancujeme, napodobujeme se, skáčeme, běháme. Abychom podpořili vývoj hrubé motoriky dětí, vytvořili jsme pro ně speciální prostor s prvky softplay, ve kterém mohou lézt, skákat, klouzat se a dělat vše, co je napadne, a zároveň být v bezpečí před možným úrazem.

ROZVÍJÍME JEMNOU MOTORIKU
Pomocí jednoduchých her si zlepšujeme jemnou motoriku. Společně si ukazujeme, jak navlékat ovoce na šňůru, vkládat správné tvary do otvorů, zapnout knoflík či správně držet tužku.

UČÍME SE CHODIT NA NOČNÍK/ZÁCHOD
Odplenkování nastává u každého dítěte v jiný moment. Obvykle se na to můžeme soustředit už mezi patnáctým a osmnáctým měsícem dítěte, které je schopno pochopit, co po dítěti žádáme. Pokud si myslíte, že je vaše dítě zralé na odplenkování, rádi Vám s tím pomůžeme!

ZPÍVÁME
Víme, jak důležitá je hudba. Proto každý den začínáme společným zpíváním v kroužku. Hrajeme u toho na nástroje. Hrajeme si s vlastním hlasem a zkoušíme, čeho všeho je schopný - zvládneme zpívat potichu i velmi nahlas. Učíme se nové písničky nejen v českém jazyce, ale i angličtině, francoužštině či švédštině.

ROZVÍJÍME SMYSLY
Smysly jsou velmi důležité, proto je procvičujeme už od útlého věku. Ochutnáváme ovoce a zeleninu - říkáme si, co je sladké, slané, kyselé, hořké. Zpíváme písničky, říkáme básničky a tím posloucháme sebe i ostatní. V zahradě i ve školičce poznáváme nové vůně. Po hmatu hádáme, jaký předmět je ukrytý v pytlíku. Učíme se rozeznávat barvy.

UČÍME SE O NAŠEM TĚLE
Ukazujeme a říkáme si, jak se nazývají části našeho těla a k čemu je potřebujeme. Zpíváme písničky, ve kterých zapojujeme různé všechny části našeho těla.
soukromou školu mateřskou  KobylisyCo už zvládnu, když je mi...
JEDEN ROK
V roce se učím chodit a pokud to už umím, zlepšuji se v tom. Poznávám části svého těla. Učím se dávat tvary do správných otvorů. Velkou radost mi dělá, když mohu bourat věže z kostek. Rád mačkám všechny možné knoflíky, otvírám vše, co je v mém dosahu. Učím se tleskat a začínám se učit první slova - dokážu říct, co chci. Rád napodobuji starší kamarády a tak zkouším jíst sám a také zkouším chodit na nočník.

DVA ROKY
Ve dvou letech prohlubuji svou jazykovou vybavenost, dokážu mluvit ve větách. Chápu význam a používám slova prosím, děkuji a promiň. Pamatuji si jména svých kamarádů a hrajeme si společně. V malování se učím pěkně držet tužku a namalovat kruh. Poznám a dokážu pojmenovat barvy. Učím se počítat do deseti. Zvládám běhat, skákat a prohlubuji své motorické dovednosti. Dokážu se sám obléknout a svléknout, ale občas ještě potřebuji trochu pomoci. Moc rád pomáhám se vším, co dělají dospělí. Zkouším chodit pravidelně na záchod/nočník a zbavit se tak plenky.

TŘI ROKY
Pamatuji si své oblíbené písničky a básničky. Zvládnu namalovat a vybarvit obrázek. Dokáži převyprávět pohádku, kterou mám rád. Naučím se lehký tanec s kamarádem. Názvy barev už mi nedělají problém a tak se zkouším naučit dny v týdnu. Bez problému počítám do deseti. Vím, že den se dělí na ráno, poledne, odpoledne a večer.
soukromých mateřských školách Praha 8Personál
Sára Střihavková - Majitelka a učitelka
Stará se o chod jeslí a o to, aby všichni byli šťastní. Sára pracovala šest let jako profesionální chůva v cizojazyčných rodinách v Praze a Stockholmu. Poté se rozhodla nastoupit do bilingvinních soukromých jeslích, kde nabrala další potřebné zkušenosti a pokračovala tak k dosažení jejího snu - otevření si vlastních jeslí.

Dominika Smutná - Učitelka
Dominika je milá slečna, kterou si snadno zamilují všechny děti. Je velmi kreativní a tak každému ráda pomůže s malováním a vyráběním, ale i překonáváním překážek, během a hlavně, jak si vychutnat a ocenit každý okamžik v životě. Jelikož je Dominika zkušenou čtenářkou, jsou její vyprávění vždy velmi poutavá. Jsme moc rádi, že s námi Dominika tráví každý den. Dominika vlastní certifikát, který ji umožňuje pracovat s těmi nejmenšími dětmi.

Arnošt Kasal
Arnošt stál společně se Sárou u zrodu našich jeslí. Nicméně i tak je to nejlepší parťák na blbnutí, protože má neustále spoustu energie.