soukromé mateřské školy Praha 10Školka JINAK
Dopřejte svým dětem nadstandard,

dopřejte jim alternativu,

dopřejte svým dětem šťastnou budoucnost,

protože budou umět být samy sebou, bez strachu a s vírou v sebe samy.

Je to nejvíc, co jim můžete dát. Budou Vám za to celý život vděčné.

Mateřskou školku JINAK jsme založili s cílem nabídnout rodičům alternativu akreditovanému předškolnímu zařízení. Je určena pro rodiče, kteří považují za nejdůležitější hodnoty radost, štěstí a zdravý vývoj svých dětí. Snažíme se dětem poskytnout místo, kam se každý den rády vracejí a přitom se připravují přirozenou formou na výzvy, které na ně v jejich životech čekají. Kvalifikovaní průvodci pracují s vlastní koncepcí výchovy a vzdělávání školky JINAK, která mimo jiné obsahuje pravidlo, že děti jsou rozděleny do menších skupinek a každou skupinku provází jeden průvodce. Tento přístup umožňuje rychlejší rozvoj každého dítěte a napomáhá lepšímu porozumění jeho potřeb.

Naše motto: "Nemusíme všechny děti všemu naučit, ale můžeme všechny děti učinit šťastnými"
Školka JINAKKontakt
K Uhříněvsi 6
Praha 10 - Královice

dle potřeb rodičů 7:30 - 17:30
Školka je v provozu i během letních prázdnin.

Školka JINAK soukromých mateřských školáchDenní program
08:00 - 08:50 příchod dětí do školky, volná hra s cílem koncentrace dětí na denní program, upevňování vzájemných vztahů - učíme se toleranci a vzájemné pomoci starší děti mají 2 x týdně půl hodiny anglického jazyka

08:50 - 09:00 ranní komunikační kruh, seznámení dětí s programem dne

09:00 - 09:15 chůze po elipse, pohybové hry pro zlepšení hrubé motoriky, pohybové říkanky, cvičení na hudbu

09:15 - 09:30 svačinka do hladového bříška

09:30 - 10:50 dopolední řízená činnost (království papíru, nůžek, nových informací, pracovních listů a písniček)

11:00 - 12:00 pobyt venku - poznáváme přírodu, hrajeme si a skotačíme

12:10 - 12:30 teplá dobrota do našeho bříška

12:30 - 13:00 těšíme se do pelíšku (čistíme si zoubky, oblékáme pyžamka), vyzvedávání dětí navštěvujících pouze dopolední program

13:00 - 15:15 v říši snů a odpočinkových aktivit (četba a poslech pohádek, popř. kreslení)

15:15 - 15:30 svačinka do odpočatého bříška

15:30 - 17:00 odpolední řízená činnost, školní kroužky, pobyt venku, odchod dětí domů
soukromých mateřských škol KráloviceVzdělávání
Vzdělávací program je přizpůsoben, tak aby každé dítě zvládlo to, co ve svém věku má, formou hry a vlastním tempem s ohledem na jeho individualitu. Je vypracován na základě dlouholeté zkušenosti s dětmi se snahou rozvíjet všechny oblasti jejich vývoje (hrubá motorika, jemná motorika, výtvarná, dramatická a hudební výchova)

Oblasti výuky jsou pro všechny děti stejné, ale jejich náplň a aktivity se liší podle schopností a věku dětí - k tomu slouží pracovní skupinky, které byly dle tohoto ukazatele vytvořeny. Naším cílem je být v životě Vašeho dítěte tím, kdo podpoří jeho vrozenou aktivitu a touhu po vlastním osobitém rozvoji.

Využíváme Montessori pomůcky, kombinujeme prvky více přístupů. Logopedie je u nás každý den včetně materiálů, které rodiče pravidelně dostávají.
mateřským soukromým školám Praha 10Prostředí školky
Prostředí naší školky je rozděleno do tří místností, a to: pracovna dětí, herní místnost a relaxační místnost. Pracovna dětí je dělena na část se stolky, kde jsou pomůcky z praktického života, výtvarné, jazykové a matematické. V další části jsou pro děti připraveny smyslové podpůrné Motessori pomůcky. Herní místnost slouží pro ranní program a volnou zábavu dětí dle jejich individuálních potřeb. Děti se po příchodu do školky schází v této místnosti a začínáme den hrou. Herna je vybavena hračkami všeho druhu. Nechybí zde ani elipsa pro nácvik chůze. Relaxační místnost je místo k odpočinku a relaxaci.

Nábytek a pomůcky jsou přizpůsobeny fyzickým rozměrům dětí.

Školka je umístěna v přírodě a vedeme děti k lásce k ní i životnímu prostředí - při procházkách navštěvujeme i krmíme živá domácí zvířata.
soukromé mateřské školyStrava a pitný režim
Obědy jsou zajišťovány dodavatelskou společností a splňující nejvyšší nároky na kvalitu a zdravou stravu pro děti předškolního věku.

Samozřejmostí jsou vyvážené dopolední a odpolední svačiny, jejichž nezbytnou součástí je ovoce a zelenina každý den. V případě zájmů rodičů zajišťujeme i snídaně.

Přídavky pro děti jsou bez omezení.

Po celý den mají děti volný přístup k pití - voda z islandského ledovce. Mají-li chuť, mohou dostat čaj( neslazený, popřípadě slazený medem). Dbáme na to, aby byl co nejnižší přísun cukru.